Koziorożec jest ostatnim znakiem zodiaku związanym z żywiołem Ziemi. Włada nim planeta Saturn, która symbolizuje poczucie obowiązku i wytrwałość. Koziorożec zwiastuje nadejście zimy i związany jest z Dziesiątym Domem, uosabiającym sukces, wyróżnienia... Jednym słowem, ambicję!

Koziorożec : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Koziorożec: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 22 grudnia i kończy w dniu 1 stycznia. Rządzi nią planeta Jowisz; osoby urodzone w tej dekadzie mają wielkie poczucie sprawiedliwości! Druga dekada rozpoczyna się 2 i kończy 10 stycznia. Rządzi nią planeta Mars, dając osobom urodzonym w tej dekadzie nadmierne pokłady energii.

  Trzecia dekada rozpoczyna się 11 i kończy 20 stycznia. Rządzi nią planeta Saturn, jak również planeta Uran, co sprawia, że osoby urodzone w tej dekadzie bywają ekscentryczne.

  Podpisuj osobowość

  Koziorożec czasami zatrzymuje się na drodze do osiągnięcia celu zawodowego bądź prywatnego, po to jedynie, by zebrać siły i kontynuować zadanie aż do samego końca. Pomaga mu w tym jego spryt i poczucie obowiązku. Jego siła charakteru wynika z ambicji i poczucia odpowiedzialności. Jest osobą godną zaufania.

  Ten żywioł Ziemi posiada skłonność do bycia dokładnym. Wpływ planety Saturn objawia się przywiązaniem do tradycji i wszelkiego rodzaju zasad. Cechuje go niezwykła lojalność. Koziorożec jest obdarzony zmysłem intuicji, potrafi świetnie ripostować. Często działa w akcjach społecznych i obywatelskich. Pokazuje również osobom w jego najbliższym otoczeniu, jak bardzo są dla niego ważne. To naturalny przywódca, który zrobi wszystko, aby odnieść sukces w życiu zawodowym i w relacjach międzyludzkich. Osoba spod tego znaku uwielbia wszystkie „ziemskie” przyjemności, a w szczególności gotowanie. Koziorożec jest pełen emocji, które jednak udaje mu się ukryć.

  Szczególny znak

  W związku z jego pragnieniem dominacji, Koziorożec lubi długie i trwałe związki. Pełen poczucia humoru, potrafi jednak pokazać pazury, gdy tylko czuje się w jakikolwiek sposób zagrożony. Słowo-klucz tego znaku to cierpliwość.

  Jego zalety

  Koziorożec posiada poważne perspektywy na przyszłość. Cechuje go wytrwałość, dokładność i dążenie do perfekcji. To znak bardzo lojalny, wierny w miłości, wie również, jak okazać czułość kryjącą się za silnym pancerzem.

  Jego porażka

  Domownik, konserwatysta i dość często nawet pesymista, Koziorożec niezbyt lubi zmiany. Jest bardzo przywiązany do swoich korzeni, a kiedy wybierze swoją drogę, ciężko jest mu ją później zmienić. Bywa krytykowany za brak chęci dostosowania się, mimo tego, że często udaje mu się zjednoczyć osoby w grupie.

  Zawód

  W pracy Koziorożec bywa zarówno ambitny, jak i przebiegły. Z powagą i dokładnością podejdzie do każdego powierzonego mu zadania, dzięki czemu pomyślnie je zakończy. Dzięki wytrwałości i zdrowemu rozsądkowi, Koziorożec z łatwością wyróżni się w grupie. Posiada osobowość, która uwielbia dominować.

  Czuje się więc idealnie w roli menedżera lub lidera, na którym ciąży duża odpowiedzialność.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  Kobieta Koziorożec jest bardzo ambitna i pragnie za wszelką cenę odnieść sukces, bez względu na środki. W miłości chce być kochana i lubi, aby zabiegać o jej względy. Jest to osoba bardzo wrażliwa, która jednak potrafi kontrolować swoje uczucia. Mężczyzna Koziorożec jest z natury zaborczy i zazdrosny.

  Jest niezależny, sam podejmuje decyzje w swoim życiu i w relacjach. Nie znosi być wyśmianym przez innych.

  Profil sentymentalny

  Ten znak zodiaku wydaje się być bardzo pewny siebie, ale w rzeczywistości niełatwo jest mu pokazać swoje prawdziwe emocje, przede wszystkim w przyjaźni i w miłości. Nie czuje się sobą, gdy musi ujawnić swoje uczucia. Dobrze odnajduje się w dojrzałej i poważnej relacji. Dom i rodzina to ważne dla niego wartości.

  Jego poważne plany na przyszłość ostro kontrastują z jego naiwnością – zdarza się, że pozory go mylą i poświęca się do reszty osobie, która nim manipuluje. Uwaga jednak na jego reakcję!

  - Ryby - Byk - Skorpion - Panna

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.