Skorpion przybiera na sile podczas jesieni, gdy liście spadają, a przyroda jest w trakcie przemian. Jesień to również pora roku, w której się sieje aby uzyskać plony w następnym cyklu. Skorpionem włada planeta Mars, bóstwo wojny i planeta Pluton, symbolizująca zmiany, bóstwo zmarłych i świata podziemnego. Skorpion związany jest z Ósmym Domem reprezentującym zmiany i odnowy.

Skorpion : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Skorpion: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 24 października i kończy 2 listopada. Rządzi nią planeta Mars; osoby urodzone w tej dekadzie są pełne energii, odważne i bojowo nastawione do świata! Druga dekada rozpoczyna się 3 i kończy 12 listopada.

  Rządzą nią Słońce i planeta Mars, przez co osoby urodzone w tej dekadzie mogą czasem wydać się niespójne: w jednej sekundzie skromne, a w drugiej dumne jak paw. Trzecia dekada rozpoczyna się 13 i kończy 22 listopada. Rządzą nią planety Mars i Wenus, które obdarzają Skorpiona pasją; osoby urodzone w tej dekadzie mają artystyczną duszę.

  Podpisuj osobowość

  Skorpion jest prawdziwym pasjonatą. Cechują go spostrzegawczość i bystrość. Bywa zmysłowy i wykorzystuje tę cechę swojego charakteru, aby przyciągnąć i urzec innych. Ten żywioł Wody uwielbia wszystko co osnute tajemnicą, a nawet nieosiągalne. Im trudniejsze wyzwanie, tym większe zaangażowanie i więcej satysfakcji.

  Skorpion jest w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć swój cel, może nawet pokusić się o kłamstwa i manipulacje. Bardziej niż czegokolwiek, nie znosi zdrady i porzucenia. I właśnie dlatego szuka tej jedynej osoby, która przyniesie mu szczęście. Wierność w miłości jest dla niego ważną wartością. Aby żyć pełnią życia, Skorpion wykorzystuje wszystkie swoje zmysły. Jest wyczulony na rzeczy, dzięki którym czuje, że żyje. Bywa, że zmienia obrane ścieżki. Często przechodzi przez okres intensywnego szczęścia, który jednak poprzedza okres zwątpienia. Jego huśtawka nastrojów zależy w dużej mierze od ludzi, których spotyka na swojej drodze. Ten znak zodiaku może wybuchnąć złością w każdym momencie. Jest pełen przeciwstawnych uczuć w tym samym czasie: miłości i nienawiści; smutku i szczęścia; złości i harmonii. Skorpion nie zawsze potrafi przystosować się do wszystkich sytuacji; umie jednak rozwiązywać konflikty i jeśli trzeba, dokona tego szczególnego wysiłku i postara się przystosować.

  Szczególny znak

  Przymiotniki określające Skorpiona: żywy, namiętny i charyzmatyczny! Ten znak zodiaku bywa również zaborczy i często żąda wyłączności od drugiej osoby.

  Jego zalety

  Skorpion jest prawdziwym przyjacielem – potrafi zachować tajemnicę do końca życia, jest również dobrym słuchaczem. Osoby w jego otoczeniu mogą obdarzyć go całkowitym zaufaniem.

  Jego porażka

  Skorpion jest ostrożny, niezbyt szybko obdarza zaufaniem innych, co często przysparza mu problemów w świecie towarzyskim. Jest również chorobliwie zazdrosny. Huśtawka nastrojów może w ekstremalnych sytuacjach prowadzić go do autoagresji, zwłaszcza, gdy czuje się zagrożony lub zdenerwowany.

  Zawód

  Skorpion w pracy jest uparty i zdeterminowany. Będzie czuć się spełniony, wykonując zadania związane z tajemnicą lub dbaniem o szczegóły. W profesjonalnym świecie, Skorpion to osoba, której warto ufać, dyskrecja jest jedną z jego zalet.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  Kobieta Skorpion posiada ogromną charyzmę i nie jest nikomu obojętna! Lubi być szanowana i rozpieszczana. Szuka uroczego, uwodzicielskiego i zmysłowego partnera. Mężczyzna Skorpion jest tajemniczy i dyskretny, ukrywający swoje uczucia. Woli zrozumieć i przyswoić swoje uczucia do danej osoby, zamiast je wygłaszać na cały świat.

  Bywa, że staje się bardzo zazdrosny.

  Profil sentymentalny

  Miłość u Skorpiona jest zawsze związana z namiętnością. Ten znak zodiaku wie, jak przyciągnąć innych, łącząc namiętność z miłością do życia. Nie można przejść obok niego obojętnie – Skorpion przyciąga uwagę, dzięki swojemu urokowi osobistemu.

  Jest także bardzo wrażliwy, więc lepiej go nie ranić, gdyż jego zemsta może być straszna... Cechuje go zazdrość, która może stać się zbyt nachalna dla osób, które kocha.

  - Rak - Ryby - Koziorożec

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.