Wodnik jest jedenastym znakiem zodiaku i ostatnim żywiołem Powietrza, symbolizującym środek zimy. Włada nim planeta Uran – planeta zmian! Wodnik związany jest z Jedenastym Domem, Domem pełnym przyjaźni, planów, marzeń i nadziei!

Wodnik : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Wodnik: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 21 i kończy 30 stycznia. Rządzi nią planeta Wenus. Wszystkie osoby urodzone w pierwszej dekadzie są bardzo optymistyczne, czasem nawet ekscentryczne. Druga dekada rozpoczyna się 31 stycznia i kończy 9 lutego. Rządzi nią planeta Uran.

  Wodnicy urodzeni w drugiej dekadzie zachowują się często dość rozważnie i szukają prawdziwych intelektualnych wyzwań. Trzecia dekada rozpoczyna się 10 lutego i kończy 19 lutego. Rządzi nią planeta Neptun. Osoby urodzone w tej dekadzie są bardzo wrażliwe, często z głową w chmurach!

  Podpisuj osobowość

  Wodniki są często obdarzone jasnym umysłem i niedoścignioną inteligencją, wręcz czystym geniuszem. Za każdym razem kierują się swoją intuicją, cechuje je oryginalna wizja świata. Za zimną powierzchownością kryje się nierzadko ogromna wrażliwość.

  Ekscentryczny i humanitarny, Wodnik posiada duszę buntownika i chętnie angażuje się w obronę wielkich spraw i wartości związanych z wolnością, równością i sprawiedliwością. Wodniki uwielbiają spędzać czas w tłumie i nie znają słowa „samotność”. Nigdy nie nudzisz się w ich towarzystwie! Dają dużo innym, nie oczekując niczego w zamian. Jednak pod pozorem samowystarczalności, kryje się pragnienie uznania u innych. Wodnik jest wnikliwy, ciekawią go nieprzeciętne osobowości. Woli duchowość od materializmu oraz skomplikowane zadania od codziennej harówki. Wodnik ma zdanie na każdy temat i pragnie wolności ponad wszystko. Wolności, by podążać swoją ścieżką. Niektóre Wodniki mogą wyglądać na osoby żyjące w nierealnym świecie, z głową w chmurach. W miłości i przyjaźni ich relacje z innymi są trwałe. To jest znak z ogromną wewnętrzną siłą, która wpływa na jego poziom energii: jest niezwykły!

  Szczególny znak

  Ich pomysłowość może być miłym zaskoczeniem lub źródłem irytacji. Wodniki są niezależne i mają tendencję do przesady i chaosu. Lubią zwierzęta i rośliny, dzięki którym się regenerują, nabierają energii. Ich ulubiony kwiat, orchidea, jest jak oni: skomplikowana i dająca radość.

  Jego zalety

  Wodnik jest znakiem, który cieszy się życiem, nie nudzi się i jest bardzo stabilny emocjonalnie. Wciąż szuka nowych pomysłów, by podzielić się nimi z innymi. Bycie w jego towarzystwie to prawdziwa okazja – dzięki niemu zapomnisz o wszelkich problemach, pozbędziesz się smutku, czarnych myśli i chandry!

  Jego porażka

  Wodniki są kapryśne, nerwowe, ekscentryczne i mało powściągliwe. Ich samowystarczalność często irytuje osoby w ich otoczeniu, które muszą wykazać się niesamowitą cierpliwością i wyrozumiałością i które muszą pozwolić im spełniać się. Wodnik nie waha się, by przedstawić swój punkt widzenia, posuwając sie nawet do skrajności.

  Takie zachowanie jest nieodłączną częścią ich sposobu myślenia, w tym - odrzucania wszelkich konwenansów.

  Zawód

  W pracy Wodniki cenią sobie wolność w szerokim pojęciu tego słowa: wolność myśli i działania. Będą szczególnie rozwijać się w pracy o charakterze humanistycznym. Generalnie przyciąga je wszystko, co nowe. Są to często osoby bardzo dociekliwe, które potrzebują zmian i różnorodności. Interesują je w szczególności innowacyjne technologie naukowe.

  Perfekcjoniści, gotowi, by za wszelką cenę bronić niezależności, potrafią jednak pokazać swoją wrażliwą stronę, przede wszystkim przy rozwiązywaniu konfliktów. Wodniki są idealistami.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  W miłości kobieta Wodnik jest bardzo skomplikowana i porywcza. Jest osobą dość nieśmiałą i może czasami wydać się obojętna, przez swoją niezależność. Wygląda na kobietę, która poradzi sobie ze wszystkimi żądaniami, ale to tylko pozory. Potrzebuje taktu i delikatności, by móc całkowicie rozkwitnąć w relacji z partnerem.

  W innym przypadku może całkowicie schować w sobie swoją zmysłowość. Mężczyzna Wodnik pragnie doświadczyć związku pełnego wrażeń ze swoją partnerką. Szuka nowości i oryginalności w swoim życiu miłosnym, w przyjaźni i w życiu towarzyskim. Jego pragnieniem jest pełne spełnienie we wszystkich dziedzinach!

  Profil sentymentalny

  Niezależne, jak wszystkie znaki żywiołu Powietrza, Wodniki często zachowują się w przesadny sposób. Ich pewność siebie i niezależność mogą irytować innych. Ci samowystarczalni indywidualiści w rzeczywistości kryją w sobie ogromną wrażliwość.

  Trudno je zmusić do czegokolwiek, są mniej lub bardziej pozbawieni zazdrości, ale zawsze nastawieni na wolność, nawet gdy się zaangażują. Odwrotnie niż można się tego po nich spodziewać, Wodniki szukają stabilności. Mają czasem problemy z radzeniem sobie z relacjami, dlatego ich zaufanie musi być nieustannie zdobywane.

  - Baran - Bliźnięta - Strzelec

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.