Symbolicznie, Ziemia następuje po Ogniu. Nadaje ona kształt jego zdobyczom, co czyni je trwałymi i łatwymi do zarządzania zarówno w formie, jak i w treści. Ten Żywioł jest spokojny i posiada realistyczne podejście do życia, często bywa materialistą, jest też zdyscyplinowany i pracowity. W praktyczny sposób rozwija swoje bezpieczeństwo materialne. Dzięki swojemu realnemu podejściu do świata, Ziemia posiada zmysł dobrego inwestowania i znajdowania dochodowych celów, dzięki czemu ma większą szansę na osiągnięcie sukcesu na poziomie materialnym. Ten żywioł może być jednak również zimny i nieugięty, może mu również brakować lekkości, wyobraźni i tolerancji. Jego niezwykle realistyczne podejście czyni z niego niewiernego Tomasza, który wierzy jedynie w to, co widzi na własne oczy.

Wszystko o Profilu Elementu Ziemia w Astrologii
Idź do

  Miłość Ziemia

  Jego potrzeby w miłości są zazwyczaj bardzo oczywiste: szuka zmysłowości, jak i bezpieczeństwa, stabilności i spokoju. Ceni rodzinę i pragnie ją założyć, kiedy jest jeszcze stosunkowo młody.

  Ten żywioł nie spieszy się jednak z podjęciem tak ważnej dla niego decyzji, gdyż znalezienie długoterminowego związku z najmniejszą ilością ryzyka, niespodzianek i zmian nie jest łatwym zadaniem. Jego nadmierna potrzeba bezpieczeństwa przytłacza często partnera, który może uznać go za zaborczego i poczuć się jak w klatce. Żywioł Ziemi szuka w drugiej osobie wartości dobra i nie jest obojętny na fizyczne piękno.

  Byk rządzony przez planetę Wenus

  Osoba z planety Wenus jest cierpliwa i zrównoważona. Zanim podejmie działanie lub wyda osąd, wszystko dokładnie przemyśli. Jest to osoba pełna emocji, pasji, kreatywności i pomysłów! Uwielbia wszystko, co związane jest z pięknem. Szuka dobra w każdym, nawet w swoich wrogach.

  Jest to sympatyczny i towarzyski znak, posiadający bardzo dobrze rozwinięty zmysł estetyczny.

  Panna rządzona przez planetę Merkury

  Osoba z planety Merkury jest towarzyska, pragnie poznać jak największą ilość osób, gdyż uwielbia uczyć się od innych i komunikować. Jest gotowa do pomocy, choć czasem robi to po swojemu. Wolność w związku ma dla niej ogromne znaczenie, nie lubi czuć się uwiązana.

  Wciąż ciekawa wszystkiego, co ją otacza, jest obdarzona wieloma umiejętnościami.

  Koziorożec rządzony przez planetę Saturn

  Osoba z tej planety lubi samotność, dyscyplinę i rozwagę, jest poważna i ostrożna. Nie daje się zwieść pozorom i nigdy niczego nie mówi na marne. Nie wyraża swoich opinii wszędzie wokół. Nie cierpi niestabilności i niepokoju, gdyż jest to zazwyczaj osoba o stoickim charakterze, pragnąca spokoju.

  Gdy staje się nieszczęśliwa, bywa surowa, sztywna, małomówna, pesymistycznie nastawiona do życia, a nawet nieczuła.

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.