Dzisiaj, Wtorek 28 Maj 2024Zodiak

Byk : Pełen Profil Astrologiczny

Isabelle Fortes

Byk przybiera na sile wraz z Wiosną, tą idylliczną porą roku, gdy pąki zaczynają kiełkować na gałęziach drzewek owocowych. Bykiem włada planeta Wenus, która symbolizuje zmysłowość. Związany jest on z Drugim Domem symbolizującym dobytek i mienie.

Byk: Dekady

Pierwsza dekada rozpoczyna się 21 i kończy 30 kwietnia. Rządzą nią planety Merkury i Wenus; osoby urodzone w tej dekadzie są stanowcze i pracowite. Posiadają ogromną determinację do podejmowania trudnych zadań.

Druga dekada rozpoczyna się 1 i kończy 10 maja. Rządzą nią Księżyc i planeta Wenus. Dzięki wpływom Księżyca, osoby urodzone w tej dekadzie kierują się intuicją i mają ogromną wyobraźnię – to osoby o świetnych kompetencjach biznesowych.

Trzecia dekada rozpoczyna się 11 i kończy 20 maja. Rządzą nią planety Saturn i Wenus, które obdarzają osoby urodzone w tej dekadzie ogromnymi zasobami energii, potrzebnymi do bycia przywódcą.

Podpisuj osobowość

Wbrew temu, co może się wydawać, Byk nie jest dzikim stworzeniem, które złości się bez powodu. Ten znak zodiaku jest raczej spokojny. Jeśli jednak granice zostaną przekroczone, może nagle wpaść w złość. Gdy zostaje zraniony, może zachowywać przez krótki czas milczenie, jednak jego gniew rośnie i szybko wymyka się spod kontroli.

Byk potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, by móc żyć w spokoju. Dla niego liczy się komfort i stabilność. Jeśli czuje się bezpiecznie, jest najszczęśliwszą osobą na całej planecie! Pragnie otaczać się osobami, które kocha oraz żyć w ciepłym, stabilnym środowisku. Bywa kruchy i delikatny, brakuje mu czasem inicjatywy.

Byk uwielbia rozmyślać bez przerwy nad problemem, który go nurtuje. Codziennością dla niego bywa zastanawianie się nad dawnymi kwestiami, które mogą pochłonąć go bez reszty. Priorytetem dla tego znaku zodiaku staje się szukanie bezpieczeństwa i stabilności – jest on niezwykle zdeterminowany by osiągnąć swój cel.

W przeciwieństwie do Barana, Byk może zachować urazy i być pamiętliwy. Z natury spokojny, potrzebuje dużo czasu, aby w końcu wybuchnąć, ale również bardzo dużo czasu, aby przebaczyć i na nowo obdarzyć zaufaniem. Tak to właśnie bywa z Bykiem: żyje w zgodzie z innymi, jest cierpliwy i wierny w związku, ale potrzebuje czasu.

Byk jest zmysłowy, uwielbia fizyczny kontakt z obiektem jego uczuć. To osoba bardzo „fizyczna”, dla której kontakt jest tak samo ważny, jak słowa. Uwielbia przyjemności i cielesne rozkosze, a w miłości jest delikatny i niezwykle kochający. Ta jego naturalna zmysłowość sprawia, że staje się wrażliwy na piękno natury: lubi spacery, przyrodę, kwiaty... Potrafi również docenić inne drobne rzeczy w życiu: sztukę, muzykę, rzeźbę, fotografię... Może także skupiać się na kulinarnych przyjemnościach, dzięki czemu chętnie zaprasza gości do swojego domu. Byk po prostu potrafi docenić wszystkie zmysłowe przyjemności.

Szczególny znak

Byk jest wierny i poważny; lubi wygodne, dobrze zorganizowane życie, zarówno w sferze materialnej, jak i emocjonalnej. Gustuje we wszystkim, co piękne. Zawsze dąży do równowagi; bliskość jego rodziny i przyjaciół jest dla niego bardzo ważna. Jego kolorem jest zielony, symbolizujący świeżość i naturę.

Jego zalety

Mimo tego, że Byk poszukuje bezpieczeństwa, nie jest egocentrykiem i potrafi dać wiele osobom, które kocha. Można mu ufać, jest też hojny i wierny. Jego siłą napędową są relacje z innymi ludźmi. Lubi dużo dawać innym i zrobi wszystko, by niczego nie brakowało w ich życiu.

Jego porażka

Byk bywa zaborczy, łatwo go również urazić. Jeśli zostanie zdradzony, staje się bardzo podejrzliwy. Zbyt kurczowo trzyma się szczegółów, przez co czasami nie może zrobić kroku w przód. Przez tę cechę charakteru, Byk jest uważany przez innych albo za niesamowicie powolnego, albo niezwykle pracowitego.

Zawód

Byk w pracy jest zorganizowany i skrupulatny. Czuje się szczęśliwy, jeśli wszystko jest dobrze zaplanowane; nie poddaje się jednak, nawet gdy otoczenie wywiera na niego presję. Cechuje go determinacja, a jego zaangażowanie jest niezawodne, zwłaszcza, jeśli czuje się pewnie. Potrafi pracować w grupie; spełnia się, gdy jego zadania wymagają zaangażowania na dłuższą metę i szczegółowego podejścia. Byk nie boi się ciężkiej pracy! Potrafi sobie poradzić z każdym fizycznym zadaniem: w rolnictwie, ogrodnictwie, architekturze krajobrazu, budowie domów... Ponadto wykazuje się wieloma artystycznymi umiejętnościami: śpiewem, muzyką, architekturą. Ma również talent do wszelkich zawodów związanych z administracją i zarządzaniem przedsiębiorstwem. W skuteczny sposób potrafi zarządzać budżetem.

Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

Kobieta Byk jest na ogół bardzo kobieca i uwodzicielska. Szuka partnera, który będzie mógł dać jej materialne bezpieczeństwo i kochający dom. Idealnie spełnia się w roli matki, kochanki i żony, gdyż jest zmysłowa i żyje w zgodzie z otoczeniem.

Mężczyzna Byk to prawdziwy uwodziciel, odnoszący sukces u płci przeciwnej. Cierpliwy i uprzejmy, jest bardzo selektywny w wyborze partnerki, gdyż chce za wszelką cenę uniknąć popełnienia błędu; Byk z niczym się nie spieszy. Mężczyzna spod tego znaku to namiętny kochanek i dobry ojciec.

Kobieta

Mężczyzna

Profil sentymentalny

Profil emocjonalny Byka jest dość „prosty”: to, co się dla niego liczy, to miłość, wierność i stabilność. Jest to znak, który lubi zainwestować swoje uczucia raz na zawsze. Jego priorytetem jest przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Pod wpływem Wenus, ten znak zodiaku niemalże ocieka seksapilem! W miłości Byk może pozytywnie zaskoczyć swojego partnera, gdyż jest wobec niego wierny i oddany. Łatwiej mu żyć w codziennej rutynie, która daje mu poczucie bezpieczeństwa, którego szuka. Byk bywa zazdrosny i zaborczy, może być wytrwały, a nawet uparty, jeśli próbuje zdobyć ukochaną osobę.

- Panna
- Ryby
- Rak
- Koziorożec

Astro Sex

Dzięki wpływom Wenus, Bykowi nie można się oprzeć, jest pełen wdzięku! Kochający wszelkie formy przyjemności, jest niezwykle zmysłowy, również w aspekcie seksualnym. Szukając harmonii, nie zostawia nic przypadkowi i potrafi zaskoczyć partnera. Zwraca uwagę na szczegóły, co czyni go jeszcze bardziej seksownym i atrakcyjnym dla innych.

- Baran
- Waga
- Bliźnięta
- Lew
- Strzelec
- Wodnik

Przeciwieństwo Byka: Skorpion.

Przeczytaj swój horoskop dla:

Dziś
Jutro
Pojutrze
Tydzień
Miesięcznie
Roczna
tarota
Twój horoskop przez e-mail:
Twoja rejestracja jest zarejestrowana, dziękuję za zaufanie. Wkrótce otrzymasz codzienny horoskop bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.
Blisko
Adres e-mail jest nieprawidłowy lub już zarejestrowany.
Blisko