Dzisiaj, Piątek 24 Maj 2024Zodiak

Lew : Pełen Profil Astrologiczny

Isabelle Fortes

Lew jest drugim znakiem lata, najgorętszej pory roku. Włada nim Słońce, symbol Życia, będące w swojej najlepszej formie. Lew związany jest z Piątym Domem, Domem własnego doświadczenia, wypoczynku i kreatywności.

Lew : Dekady

Pierwsza dekada rozpoczyna się 23 lipca i kończy 1 sierpnia. Rządzą nią Słońce i planeta Saturn; osoby urodzone w tej dekadzie są bardzo stabilne i posiadają naturalną prezencję, dzięki czemu z łatwością komunikują się z innymi.

Druga dekada rozpoczyna się 2 i kończy 12 sierpnia. Rządzą nią Słońce i Jowisz; osoby urodzone w tej dekadzie są mniej pewne siebie niż osoby z pierwszej dekady. Niemniej jednak posiadają one silną osobowość.

Trzecia dekada rozpoczyna się 13 i kończy w dniu 23 sierpnia. Rządzą nią Słońce i planeta Mars. Wpływ Słońca na osoby urodzone w tej dekadzie jest bardzo widoczny – trudno jest za nimi nadążyć!

Podpisuj osobowość

Żywioł Ognia; Lew wyróżnia się i lubi otaczać się swoimi adoratorami. Jest ekstrawagancki, dumny i pewny siebie; woli trzymać się sztywno narzuconych zasad. Jest mistrzem ignorowania tych, którzy go nudzą lub zagrażają jego pozycji. Ten silny znak wie, jak sprawić, by jego obecność zawsze była zauważona; stoi z natury na przodzie tłumu.

Lew jest ciepły, pozytywny i kreatywny, cechuje go lojalność i uczciwość, a jego kreatywność nie zna granic. Lew jest figlarny i wie, jak przyciągnąć uwagę, by sprawić radość innym. Lubi władzę i posiada wszelkie cechy osobowości potrzebne do osiągnięcia sukcesu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jego elokwencja i umiejętność wypowiadania się mogą czasem wydać się zbyt autorytarne.

Lew ma charakter zwycięzcy, pragnie za wszelką cenę odnieść sukces i robi wszystko, co w jego mocy, aby wspiąć się po szczeblach drabiny. Cechuje go wytrwałość, nie toleruje porażki. Lubi odcisnąć swój ślad na wszystkim czego dotknie. Lew kocha doskonałość i jest przekonany, że może ją kiedyś osiągnąć.

Niełatwo jest mu jednak zlecać zadania innym. Zrobi to, ale jakim kosztem energii u siebie i u osób otrzymujących instrukcje! Lew uwielbia wyrażać swoją opinię, wtrącić swoje „trzy grosze”, a nawet całkowicie przejąć zadanie. Zdarza mu się również narzucać innym swoje pomysły i swój punkt widzenia. Osoby spod tego znaku potrzebują przede wszystkim uznania!

Lew jest również bardzo namiętny w miłości! Szuka swojej wymarzonej połówki, którą pragnie mieć na wyłączność. Miłość jest dla niego synonimem wiecznego zobowiązania! Warto pamiętać, że Lew reprezentuje żywioł Ognia, co ujawnia się w jego zachowaniu – cechuje go porywczość i w każdym momencie może nacisnąć czerwony guzik! Jego przesadne zachowanie nigdy nie trwa zbyt długo, jednak ten ognisty temperament może utrudnić mu życie.

Lew to urzekający znak zodiaku, który z pewnością warto poznać!

Szczególny znak

Lew kocha wszystko to, co się błyszczy: słońce, światło, złoto, podekscytowanie.

Jego zalety

Szczerość, prostota i wierność należą do typowych cech charakteru Lwa. Jest niezwykle charyzmatyczny, nie można go porównać do żadnego innego znaku! Staje w obronie słabszych, aż do momentu gdy staną się niezależni, dając mu jednocześnie wewnętrzną pewność siebie i ubóstwiając go jako opiekuna, wręcz rodzica.

Jego porażka

Lew to znak pewny siebie, który lubi wzbudzać zazdrość, jest z tego powodu często uważany za aroganta i manipulatora. Bywa władczy, a jego stanowczość działa czasem na jego niekorzyść, gdyż według innych narzuca on swoje zdanie. Zdarza się, że przez swoją naiwność i pochlebstwa innych, daje się łatwo zmanipulować.

Zawód

Lew kocha wszelkie zawody związane z teatrem lub tańcem. Ten żywioł Ognia spełni się w swojej karierze, pełniąc przede wszystkim odpowiedzialne funkcje kierownicze. Działa bardzo strategicznie, może wykazać się przebiegłością bez żadnych skrupułów by osiągnąć swój cel i wyróżnić się z tłumu.

Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

Kobietę Lwa cechuje elegancja, uwielbia olśniewać innych. Starannie dobiera stroje, dzięki którym prezentuje się w najlepszym dla niej świetle. Jest bardzo ostrożna i niełatwo ją „okiełznać”.

Mężczyzna Lew uwielbia stać w świetle reflektorów. Pragnie dojść do władzy, często staje się głową rodziny. Chętnie zaopiekuje się również nawet dalszą rodziną. By poczuć, że żyje, mężczyzna Lew musi czuć się potrzebny!

Kobieta

Mężczyzna

Profil sentymentalny

Profil emocjonalny Lwa wiąże się z jego twórczym talentem, który imponuje innym. Cechują go lojalność i dostojność, lecz również naiwność, która znana jest wszystkim wokół i która czasem płata mu figle. Lew posiada ciepłą osobowość i może wykazać się ogromną kreatywnością, zwłaszcza, gdy próbuje zdobyć obiekt swoich uczuć. W miłości jest elegancki i romantyczny, wie również, jak wykorzystać swoje atuty, by zostać wysłuchanym i zauważonym. Podobnie jak wszystkie kotowate, Lew uwielbia być rozpieszczany i kochany.

- Baran
- Strzelec

Astro Sex

Lew to osoba, z którą nie da się nudzić, również w sferze seksualnej! Uwielbia intensywne i pełne pasji relacje. Romans i seks są ściśle związane z tym znakiem – Lew pragnie przede wszystkim wzbudzić podziw, aby zdobyć obiekt swojego pożądania i w pełni cieszyć się z tej miłosnej przygody. Jego legendarna już duma wpływa na jego zachowanie: Lew niezmiernie troszczy się o swój wygląd zewnętrzny oraz o wygląd swojej drugiej połówki. Pragnie za wszelką cenę wyróżniać się z tłumu, przybierając często ekstrawagancki look, aby przyciągnąć uwagę innych.

- Byk
- Skorpion

Przeciwieństwo Lwa: Wodnik.

Przeczytaj swój horoskop dla:

Dziś
Jutro
Pojutrze
Tydzień
Miesięcznie
Roczna
miłość
Twój horoskop przez e-mail:
Twoja rejestracja jest zarejestrowana, dziękuję za zaufanie. Wkrótce otrzymasz codzienny horoskop bezpośrednio w skrzynce odbiorczej.
Blisko
Adres e-mail jest nieprawidłowy lub już zarejestrowany.
Blisko