Baran jest pierwszym znakiem zodiaku; początek jego pierwszej dekady zbiega się z datą równonocy wiosennej. Włada nim planeta Mars, która symbolizuje odwagę i pewność siebie. Baran związany jest z Pierwszym Domem - potężnym, uosabiającym energię i ego.

Baran : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Baran: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 21 i kończy 30 marca. Rządzi nią planeta Mars; osoby urodzone w tej dekadzie są pełne energii i chęci do życia! Druga dekada rozpoczyna się 31 marca i kończy 9 kwietnia. Rządzi nią Słońce, które daje osobom urodzonym w tej dekadzie dużo pewności siebie i mnóstwo energii.

  Trzecia dekada rozpoczyna się 10 i kończy 19 kwietnia. Rządzi nią planeta Wenus, która obdarza Barana artystycznym temperamentem. Osoby urodzone w tej dekadzie są pełne pasji, wolą doświadczać niecodziennych wrażeń niż żyć w rutynie.

  Podpisuj osobowość

  Barany to osoby pewne siebie, szczere, zdecydowane, odważne, namiętne i impulsywne. Są często idealistami, bywają impulsywne, pełne dynamicznej osobowości, która czasami graniczy z uporem. Ich energia sprawia, że czują się szczęśliwi pracując i angażując własne siły.

  Uwielbiają dyskusje, choć czasem trudno jest im zaakceptować zdanie innych osób. Barany są pełne sprzeczności. W zawodach i konkursach są prawdziwymi „zwycięzcami”: nie mają skrupułów, lubią podejmować ryzyko i mogą nawet pokusić się o kłamstwo, by wygrać spór. Baran to wytrwały pracownik, obdarzony ognistym temperamentem i umiejętnością szybkiego uchwycenia szczegółów. Indywidualista i egocentryk, nie zawaha się ani chwili, by uzyskać efekty za wszelką cenę. Jest on przeciwnikiem godnym uwagi, lubiącym wyzwania, hazard i sukces. Stawia czoła życiowym wyzwaniom, nie zwracając uwagi na czyhające niebezpieczeństwa. Dzięki swojej energii, Baran potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i odbić się od dna, mimo przeciwności losu. Według niego, życie jest ciągiem wyzwań, które trzeba podejmować, by osiągnąć sukces. Baran jest siłą napędową dla innych i prawdziwym przywódcą! Osoby spod tego znaku zodiaku to również pełni życia pragmatycy, którzy lubią być w centrum uwagi. W miłości i w pracy zrobią wszystko, by oczarować innych swoją osobą. Ten Żywioł Ognia nie ma skrupułów w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. Baran nie boi się rywalizacji w życiu: ani w miłości, ani w pracy. Ma odwagę, by przejąć inicjatywę, stać się przywódcą i wziąć się do pracy. Nic nie może go powstrzymać! Potrzebuje ciągłych zmian i wyzwań, by być spełnionym i poczuć, że żyje! Impulsywne, pełne entuzjazmu i mający w sobie ducha walki, Barany są idealnymi kochankami. Wiedzą, jaką taktykę zastosować, by przyciągnąć do siebie tłumy lub podbić serce ukochanej osoby. Przodują we wszelkich negocjacjach, a talent oratorski pozwala im z łatwością osiągnąć stanowiska kierownicze. Ich zdeterminowana i bojowa postawa może szybko doprowadzić ich do zdobycia najwyższych stanowisk, które nie wymagają siedzącego trybu życia.

  Szczególny znak

  Ten znak zodiaku uwielbia czerwony kolor, gdyż jest żywy, ekstrawagancki i wyróżnia się w tłumie, zupełnie jak on. Czerwone róże, symbol namiętnej miłości, to z pewnością jego ulubione kwiaty: dokładnie tak, jak osoby urodzone pod znakiem Barana, czerwone róże wyróżniają się na tle innych kwiatów w ogrodzie. Uwaga jednak na kolce!

  Jego zalety

  Barany rzadko bywają złośliwe. Są to często osoby błyskotliwe, które, dzięki swojej postawie, szybko zostają zauważone w tłumie. Ich nastawienie pozwala im z łatwością dostosować się do każdej sytuacji. Barany to przede wszystkim osoby pełne energii i kochające życie!

  Jego porażka

  Inni mogą się szybko zmęczyć nieprzewidywalnym i impulsywnym zachowaniem Barana. Pod wpływem planety Mars, często miewa on napady złości, których obawiają się osoby przebywające w jego towarzystwie. Tak jak wszystkie osoby pełne pasji, ten znak zodiaku szybko staje się poirytowany, jeśli ktoś zagraża jego pozycji.

  Baran łatwo zniechęca się do rutynowych zadań, jeśli nie pozwalają mu one na wyrażanie kreatywności we wszystkich dziedzinach.

  Zawód

  W miejscu pracy, Baran pokazuje wszelkie cechy swojej osobowości: jest aktywny, dynamiczny, brawurowy, wytrwały i gotowy na wszystko, aby osiągnąć sukces. Jego otwarty umysł i pozytywne podejście pozwalają mu na uzyskanie wysokich i odpowiedzialnych stanowisk kierowniczych.

  Ryzyko stymuluje jego działania – Baran nie jest w stanie żyć w rutynie! Pragmatyczny i zdeterminowany do działania, może pokusić się o kłamstwo, by dojść do celu. Nawet w pracy Baran pozostaje odważny i bojowy! Jego szczerość jest doceniana. Baran to osoba, na którą można liczyć. Praca zespołowa wymaga od niego dodatkowego wysiłku, gdyż woli pracować niezależnie od innych.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  Kobieta spod tego znaku szuka prawdziwej, wielkiej miłości i związku pełnego pasji: jej partner będzie musiał wykonać wszystko, co w jego mocy, aby ją uwieść i spełnić jej zachcianki. Kobieta spod znaku Barana jest osobą bardzo niezależną. Mężczyzna spod tego znaku jest zazwyczaj marzycielem.

  Z pełnym zaangażowaniem przeżywa każde doświadczenie, lecz przede wszystkim szuka bardziej przyjemności, niż uporządkowanego stylu życia. Bywa również bardzo uroczy i bardzo... uwodzicielski!

  Profil sentymentalny

  W miłości Baran staje się prawdziwym „zdobywcą”! Lubi się podobać i łatwo wyróżnia się z tłumu poprzez jego impulsywne zachowanie. Kiedy Baran jest zakochany, bywa naprawdę romantyczny. Jego ognisty temperament sprawia, że jest idealnym kochankiem. Lubi zaskakiwać swojego partnera. Monotonia zdecydowanie nie jest dla niego!

  - Wodnik - Lew - Strzelec - Bliźnięta

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.