Rak jest czwartym znakiem zodiaku i pierwszym znakiem lata – synonimem ciepła i dojrzewających owoców, podczas gdy Słońce jest w zenicie! Jego żywiołem jest Woda. Włada nim Księżyc – symbol nocy i płodności. Rak związany jest z Czwartym Domem, uosabiającym dziedzictwo: korzenie, przeszłość i pochodzenie.

Rak : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Rak: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 22 czerwca i kończy w dniu 1 lipca. Rządzą nią Księżyc i planeta Wenus; osoby urodzone w tej dekadzie doceniają walory rodzinne, mają również silne poczucie obowiązku wobec rodziny i pracy. Druga dekada rozpoczyna się 2 i kończy 11 lipca. Rządzą nią Księżyc i planeta Merkury.

  Raki urodzone w tej dekadzie są bardzo towarzyskie, interesują się wszystkim, co je otacza! Trzecia dekada rozpoczyna się 12 i kończy 22 lipca. Rządzi nią Księżyc. Urodzeni w trzeciej dekadzie uwielbiają podróże i odkrycia: to prawdziwi marzyciele!

  Podpisuj osobowość

  Spostrzegawczy i kierujący się instynktem Rak jest wrażliwy i uprzejmy wobec innych. Ma melancholijne usposobienie i uwielbia rutynę, dzięki której czuje się bezpiecznie. Kolekcjonuje wspomnienia z przeszłości, by czuć spokój. Nie lubi zmian, przeprowadzek i chaosu. Potrzebuje ciągłego poczucia bezpieczeństwa i życia w twardej skorupie.

  Rak bardzo często skupia się na przeszłości i chroni się w swoim żywiole, Wodzie, by móc rozmyślać w samotności. Jego umiejętności i inteligencja są mocną stroną jego osobowości, która osnuta jest aurą tajemniczości. Rak oscyluje między uprzejmością i twardością, dwoma cechami jego charakteru. Dzięki pierwszej z nich, Rak dość często wyróżnia się w grupie, stara się jednak zawsze zachować pokorę i nie odróżniać się zbytnio od innych. Rak ma wyjątkowe umiejętności organizacyjne, co może jednak czasem działać na jego niekorzyść. Z racji tego, że czuje się szczęśliwy, żyjąc w codziennej rutynie, wszelki nadmiar emocji może stać się dla niego zagrożeniem. Ten znak zodiaku rzadko wypowiada się publicznie lub zdradza swój punkt widzenia. Oddaje innym środek sceny, gdyż nie lubi być zbytnio w centrum uwagi; woli pozostać w cieniu i móc łatwiej kontrolować swoje emocje. Nie lubi konfliktów i nie wie, jak sobie z nimi radzić. Woli uciec nic nie mówiąc i unikając wyrażenia swojej opinii. Jego motto: zaangażowanie jest dla innych! Rak to osoba bardzo wrażliwa, kryjąca swoje emocje za grubą skorupą. Bardzo często kieruje się intuicją. Ma świetną pamięć, co sprawia, że niełatwo zapomina słowa czy zachowanie innych z przeszłości. Warto o tym pamiętać!

  Szczególny znak

  Rak opiekuje się swoim naturalnym otoczeniem w ten sam sposób, co swoją rodziną. Lubi wszystko to, co zdrowe, proste i atrakcyjne. Kolorem tego znaku jest biel, która symbolizuje czystość duszy.

  Jego zalety

  Rak jest prawdziwym romantykiem, który wykorzystuje intuicję, by iść do przodu. Z łatwością przyciąga i uwodzi innych! To znak bardzo hojny w stosunku do swojego otoczenia i rodziny, jest w stanie dać z siebie wszystko. Powinien jednak nauczyć się, jak kochać i szanować siebie samego.

  Jego porażka

  Rak jest zazdrosny i zaborczy – szczególnie, jeśli czuje się zdradzony. Potrzebuje bezpieczeństwa, by poczuć się spełnionym. Ciężko jest mu więc stanąć na własne nogi. Ten znak zodiaku jest zbyt przywiązany do swoich korzeni i przeszłości, które hamują jego chęć odkrywania.

  Rak czasami nie wierzy w swoje możliwości i niesłusznie uważa, że nie jest w stanie podjąć się pewnych zadań społecznych czy zawodowych.

  Zawód

  W pracy Rak zawsze chętnie wysłucha, utrzymując jednocześnie dystans i nie przekazując zbyt wiele informacji o sobie. Cechuje go wytrwałość, a w pracy spełnia się szczególnie wtedy, gdy może pomóc innym. Przybranie roli opiekuna ma dla niego zasadnicze znaczenie. Rak jest znakiem ambitnym, posiadającym żywy, analityczny umysł.

  W pracy zespołowej bywa często doradcą. Zgodnie z jego żywiołem, lubi wszelkie zawody związane z wodą.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  Kobieta Rak szuka przede wszystkim romantycznej miłości. W pełni poświęca się swojej rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom. To osoba, która potrzebuje by darzono ją uczuciem. Bywa uwodzicielska, kreatywna i czarująca. Mężczyzna Rak potrafi wysłuchać swojej drugiej połówki. Cechuje go romantyczność i zmysłowość.

  To idealny materiał na ojca i przykładnego męża!

  Profil sentymentalny

  Rak poświęca swój czas osobom, które kocha. Cechuje go hojność w miłości. Uczuciowy, troskliwy i oddany, jest w stanie pójść na wszelkie ustępstwa, by zaspokoić pragnienie swoich najbliższych.

  To osoba lojalna, pragnąca „budować gniazdo”; czasami jednak tak bardzo chce przebywać obok ukochanej osoby, że może to doprowadzić do powstania uczucia zazdrości.

  - Ryby - Byk - Panna - Skorpion

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.