Strzelec, dziewiąty znak zodiaku, przybiera na sile na pograniczu jesieni i zimy. Włada nim planeta Jowisz, która symbolizuje osiągnięcia. Strzelec związany jest z Dziewiątym Domem, Domem podróży, wolności i odległych krain.

Strzelec : Pełen Profil Astrologiczny
Idź do

  Strzelec: Dekady

  Pierwsza dekada rozpoczyna się 23 listopada i kończy 2 grudnia. Rządzą nią planety Jowisz i Merkury; osoby urodzone w tej dekadzie wciąż poszukują nowych horyzontów. Druga dekada rozpoczyna się 3 i kończy 12 grudnia. Rządzą nią Księżyc i planeta Jowisz; osoby urodzone w drugiej dekadzie są bardzo towarzyskie i dynamiczne.

  Trzecia dekada rozpoczyna się 13 i kończy 21 grudnia. Rządzą nią planety Jowisz i Saturn; osoby urodzone w tej dekadzie są bardzo przywiązane do pracy, bardzo często angażują się w politykę.

  Podpisuj osobowość

  Strzelec kocha wolność i przygody. Jest pełen pozytywnej energii i wciąż poszukuje czegoś nowego, przez co docenia zmiany we wszystkich aspektach życia. Potrafi dostosować się do niemalże każdej sytuacji. Ten żywioł Ognia wciąż potrzebuje nowych bodźców, aby osiągnąć spełnienie.

  Ciężko mu zaakceptować codzienną rutynę, przez co często ucieka od wszelkich ograniczeń, zarówno materialnych, jak i emocjonalnych. Dzięki kreatywności, naturalnemu optymizmowi i umiejętnościom językowym, Strzelec staje się wyjątkową osobowością, wyróżniającą się w tłumie. Jest również dobrym mówcą. Spostrzegawczość nie należy jednak do jego mocnych stron – bywa, że Strzelec celowo nie dopuszcza do siebie rzeczywistości, aby żyło mu się łatwiej. Przez jego ciągłą potrzebę zmian, Strzelcowi przypisuje się często niestabilność – niesłusznie, gdyż jego jedyną motywacją do działania jest ucieczka przed nudą! Ten znak zodiaku dużo łatwiej odnajduje się w mniejszych, niż w większych grupach, gdyż lubi zachować kontrolę nad swoim otoczeniem. Pragnie się wyróżniać i przede wszystkim – nie być jak inni! Strzelec jest idealnym przyjacielem: cechuje go szczerość, potrafi wysłuchać i doradzić, jest otwarty na innych. Najlepszym dla niego rozwiązaniem konfliktu jest komunikacja z drugim człowiekiem. Czasem jednak zamiast okazać swój sprzeciw i pogniewać się, ucieka przed problemem. Dlaczego? Strzelec doskonale wie, że jeśli straci panowanie, przekroczy pewne granice i pożałuje swojego zachowania.

  Szczególny znak

  Strzelec uwielbia sport i jego różnorodne dziedziny. Wszystko go interesuje, dzięki czemu staje się wyjątkowym czytelnikiem, dobrze poinformowanym podróżnikiem, który nigdy się nie zatrzymuje.

  Jego zalety

  Strzelec to optymistyczna, ciepła i dynamiczna osobowość. To znak pełen życia, dzięki któremu osoby w jego otoczeniu zapominają o rutynie dnia codziennego! Wraz z nabytym doświadczeniem, Strzelec potrafi dostosować się do niemalże każdej sytuacji, co czyni z niego doskonałego trenera i doradcę.

  Jego porażka

  Jego nadmierny entuzjazm może stać się irytujący dla osób w jego otoczeniu. Brakuje mu subtelności i mimo posiadanych umiejętności oratorskich, nie zawsze jest świetnym dyplomatą.

  Zawód

  Strzelec uwielbia wszelkie zajęcia, które łączą w sobie swobodę i intelekt. Jego żywiołowy umysł wciąż potrzebuje nowych bodźców, zarówno w sferze intelektualnej, jak i emocjonalnej. Ten znak nie boi się ryzyka – wręcz przeciwnie; dzięki niemu jego życie zawodowe staje się urozmaicone. Uwielbia korzystać z wszelkich przyjemności życia.

  Mężczyzna i kobieta: jakie różnice?

  Kobieta Strzelec szuka przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Niełatwo ją oczarować, słodkie słówka niezbyt na nią działają. By ją zdobyć, trzeba długo o nią walczyć. Ta Pani Strzelec na tyle ceni sobie swoją niezależność, że nie zaryzykuje tak łatwo jej utraty! Mężczyzna Strzelec jest z natury optymistą.

  To osoba dumna, która nie lubi przejść niezauważona! Szuka w swojej drugiej połówce oryginalności.

  Profil sentymentalny

  Strzelec, jak sama nazwa wskazuje, to prawdziwy zdobywca w miłości, lubiący szalone relacje i zmysłowe romanse. Pragnie za wszelką cenę unikać monotonii i rutyny, staje się więc „idealnym” kochankiem, wiedząc, jak wprowadzić element zaskoczenia za każdym razem.

  Jego ognisty temperament sprawia, że Strzelec wciąż zrywa z rutyną w wielkim stylu i jest niezwykle spontaniczny, co może jednak przytłoczyć ukochaną osobę.

  - Waga - Baran - Lew - Wodnik

  Najczęściej odwiedzane strony

  Oto najpopularniejsze horoskopy, artykuły i aplikacje astro na stronie, idealna okazja, aby zdobyć informacje i zabawę związaną z astrologią.